Opvisningsprogram

Her finder du opvisningsplanen for alle de danske hold, der skal optræde under Gymnaestrada 2019. Udover disse er der Nordisk Aften tirsdag d. 9. juli kl. 18:00 og 20:30, hvor Verdensholdet, Grevinderne, MotionsMix – Varde og Ollerup Elevhold optræder. Du kan købe billetter til showet her. Derudover optræder Ollerup Elevhold til Dornbirn Special onsdag aften kl. 19 og Gjellerup Sdr. optræder til FIG Gala fredag kl. 18.00 og 20.30, samt lørdag kl. 10.00

  • Mandag
    TID HOLD STED
    09:20 Nordjylland UP & Away Hall 13
    13:20 Grevinderne Hall 8
    13:40 Bellinge Gymnasterne Hall 8
    13:40 Delingsførerne Roskilde Hall 1
    14:00 Ollerup Elevhold Hall 1
    14:40 LG Gymstars Hall 3
    15:40 Classic Ladies Stadium Bregenz
    16:00 Verdensholdet Hall 2
    16:00 Gjellerup Sdr. Hall 8
    16:40 Sundeved Efterskole Hall 13
    18:00 MotionsMix – Varde City Lustenau
    18:00 Grevinderne City Hohenems
  • Tirsdag
    TID HOLD STED
    10:00 Gjellerup Sdr. Hall 8
    10:40 Sundeved Efterskole Hall 8
    11:20 Bellinge Gymnasterne Hall 8
    13:00 Nordjylland Up & Away Hall 8
    13:20 Maribo Vikings Hall 7
    13:40 Team Top of Denmark Hall 7
    13:40 Rejseholdet VIK Hall 8
    14:20 Classic Ladies Stadium Bregenz
    16:00 Bellinge Gymnasterne City Hohenems
    16:40 Delingsførerne Roskilde Hall 1
    17:00 Team Taiso City Bregenz
    19:00 Rejseholdet VIK City Wolfurt
  • Onsdag
    TID HOLD STED
    09:40 Maribo Vikings Hall 5
    10:20 Gys87 Hall 3
    10:40 MotionsMix – Varde Hall 5
    11:00 Team Taiso Hall 7
    13:20 Rejseholdet VIK Hall 8
    13:40 Team Top of Denmark Hall 5
    13:40 Verdensholdet Hall 2
    14:20 Nordjylland Up & Away Hall 8
    16:00 Rejseholdet VIK City Hohenems
    16:00 LG Gymstars Hall 2
    16:00 Team Taiso City Höchst
    16:40 Grevinderne Hall 8
    17:00 Gys87 City Hohenems
    19:00 Karslunde (World Team) Stadium Birkenwiese
  • Torsdag
    TID HOLD STED
    10:00 Delingsførerne Roskilde Hall 8
    10:00 Team Top of Denmark Hall 7
    10:00 LG Gymstars Hall 2
    11:20 Team Taiso Hall 7
    11:20 Ollerup Hall 1
    13:00 Maribo Vikings Hall 5
    13:00 Sundeved Efterskole Hall 13
    13:20 Gjellerup Hall 13
    14:20 Gys87 Hall 3
    15:40 Classic Ladies Stadium Bregenz
    16:00 Maribo Vikings City Rankweil
    16:00 Grevinderne City Hohenems
    16:00 Bellinge Gymnasterne City Wolfurt
    16:40 MotionsMix – Varde Hall 2
    16:40 Karlslunde (World Team) Stadium Bregenz
    17:00 Delingsførerne Roskilde City Lustenau
    17:00 Nordjylland Up & Away City Hohenems
    18:00 Sundeved Efterskole City Hohemens
  • Fredag
    TID HOLD STED
    09:40 Verdensholdet Hall 1
    14:00 MotionsMix – Varde Hall 7
    14:20 Rejseholdet VIK Hall 8
    14:40 Team Taiso Hall 5
    16:00 Grevinderne Hall 8
    16:00 Ollerup Hall 1
    16:00 Maribo Vikings City Wolfurt
    16:20 Gys87 Hall 3
    16:20 Bellinge Gymnasterne Hall 8
    17:00 Sundeved Efterskole City Wolfurt